Alita: Battle Angel

Aksion, Aventure, Fantazi
14 Shkurt 2019
Alita: Battle Angel
SË SHPEJTI

Një histori për rrugëtimin e një vajze të re për të zbuluar të vërtetën se kush është dhe luftën e saj për të ndryshuar botën.

Regjia: Robert Rodriguez

Skenari: James Cameron, Laeta Kalogridis

Aktore: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly, Mahershala Ali

Kohezgjatja: 115 min

Kompania: MCF MKD