Falco

Komedi
20 Nëntor 2019
Falco
SË SHPEJTI

Historia e “Falco Laçjanit”, Skifterit, personazhit të famshëm që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe e lajmërojnë që do të bëhet deputet, për shkak se në qarkun e Lezhës pas dorëheqjes se 4 deputetëve në listë, emri i tij është pasardhësi në atë listë dhe automatikisht i takon mandati i deputetit. Pikërisht këtu fillon aventura e heroit tonë duke përshkruar plot humor e satirë gjithë realitetin social-politik shqiptar. Duke hequr kostumin e punës dhe kapuçin, duke e zëvendësuar atë me kostumin dhe kollaren e një politikani.rn

Regjia: Bes Kallaku

Skenari: Bes Kallaku

Aktore: Bes Kallaku, Bleona Qerreti, Arben Derhemi, Albano Bogdo, Olsi Bylyku

Kohezgjatja: 98 min

Kompania: