La La Land

Komedi, Drame, Romance
5 Janar 2017
La La Land
SË SHPEJTI

Një nga çiftet e filmave më të dashur për publikun Emma Stone dhe Ryan Gosling bashkohen edhe një herë në një histori ku dy ëndërrimtarë përpiqen të jetojnë dhe të përballen me sfidat që hasin në Los Angeles. Ky është një film i shumë pritur me regji te Damien Chazelle,  fitues i çmimit Oskar për filmin e njohur Whiplash. Gosling është një muzikant xhazi i cili bie në dashuri me një aktore (Stone) dhe gjithcka kthehet në një histori romantike që merr një kthese të papritur. Ngjarjet e  filmit zhvillohen në Los Angeles dhe tregojnë për një Epokë të Artë të Hollywood-it  përmes një romance të jashtëzakonshme.

Regjia: Damien Chazelle

Skenari: Damien Chazelle

Aktore: Ryan Gosling, Emma Stone, Rosemarie DeWitt

Kohezgjatja: 126 min

Kompania: Black Label Media