Wonder Woman

Aksion, Aventure, Fantazi
1 Qershor 2017
Wonder Woman
SË SHPEJTI

Përpara se të bëhej Wonder Woman, ajo ishte Diana, princesha e Amazonës e një luftëtare e stërvitur. Kur një avion rrëzohet në ishull dhe piloti i saj e informon rreth konfliktit të botës së jashtme, ajo largohet nga vendi i saj për të luftuar një luftë që do t'i japë fund të gjitha luftërave, duke zbuluar kështu fuqitë e saj të plota dhe fatin e vërtetë.

Regjia: Patty Jenkins

Skenari: Allan Heinberg

Aktore: Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright

Kohezgjatja: 140 min

Kompania: Atlas Entertainment