The Mummy

Aksion, Aventure, Fantazi
8 Qershor 2017
The Mummy
SË SHPEJTI

Një princeshë e lashtë zgjohet nga varri i saj i nëndheshëm, duke sjellë së bashku me zemërligësinë e saj të shtuar gjatë mijevjeçarit dhe terroret që shkojnë përtej njohjes së njerëzimit.

Regjia: Alex Kurtzman

Skenari: Jon Spaihts, Christopher McQuarrie

Aktore: Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis, Jake Johnson

Kohezgjatja: 107 min

Kompania: Universal Pictures